Saç dökülmesi, seyrelme, yanık izi, yara izi veya bir bölümde doğuştan saç kökü bulunmaması vs. geçmiş yıllara kadar birçok kişinin kâbusu oldu. Gelişen teknoloji ile birlikte gelen yöntemler sayesinde bu tarz problemler artık kâbus olmaktan çıktı.

Peki Saç Ekimi Nedir?

Var oluşumuzdan beri insanoğlu saç dökülmeleri ve kellik sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorun yaş ve cinsiyet ayırımı olmaksızın görülen bir durumdur. Ancak kesin olan bir şey var ki yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın saç dökülmesi ya da kellik çok rahatsı edici bir sorundur. Saç dökülmesinin sebepleri arasında genetik yatkınlıklar, normalden fazla kilo alımı ve kaybı, kadınların hamilelik döneminde ki saç kayıpları, bazı tıbbı müdahalelerden kaynaklanan yan etkiler gibi genetik ve biyolojik sebepler sayılabilir. Saç dökülmesinin genetik dökülme haricinde en önemli nedenlerinden birisi de maalesef fayda bekleyerek kullandığımız bazı kimyasal ve kozmetik ürünlerdir. Uzun süreli dengesiz beslenme de bir diğer neden. Özellikle bayanların yaza doğru yaptıkları yorucu diyetlerde vücut protein kaybına uğradığı için saç dökülmelerine neden olabilir. Bu sebepler haricinde yaşanan bir kaza sonrası oluşan hasardan kaynaklı saçsız bölgelerde olabiliyor. İnsanoğlu bu sorunla mücadele etmek için birçok yöntem deniyor. Laboratuar ortamlarında üretilen kimyasal şampuanlar, serumlar haricinde kulaktan kulağa yayılan yöntemlerde çok fazla deneniyor. Ancak şunu söylemek gerekir ki; eğer yaşanan dökülme genetik ise bunu durdurmak neredeyse imkansızdır hatta imkansızdır. Bilimsel şampuanlar, serumlar, aşılar vs. bir kenara bırakacak olursak kelliğe en önemli teknolojik çözüm geliştirilen aletlerle saç ekimi yapılabilmesidir. Bu teknolojide kendisini devamlı olarak yenilemektedir. Örneğin ilk etapta kullanılmakta olan FUT tekniği artık yerini FUE ye bırakmıştır. Fut tekniğinde kafanın arka kısmında saç olan bölgeden bir kısmı deri ile birlikte kesilerek alınır ve saç kökleri ayıklanırdı. Bu saç kökleri daha sonra ki seansta ekilirdi. Ancak FUE yöntemiyle bu yorucu, acılı ve verimsiz süreç geride kaldı. FUE tekniği sayesinde ağrı acı olmadan, lokal anestezi ile, herhangi bir kesik olmadan saç kökleri mikromotorlarla tek tek toplanıyor ve aynı seans içerisinde ihtiyaç duyulan bölgelere naklediliyor. Kullanılan aletlerin çok ince olması ve hızlıca, iz bırakmadan iyileşmesi sayesinde çok doğal bir görünüm sağlıyor. Ekibimiz gibi uzman bir ekip tarafından yapılan saç ekimi işlemlerinden sonra birçok kişi saçlarınızın ekim olduğunu anlayamaz.

Saç ekimi; saç dökülmesi yaşayan kişilerde ense bölgesinde ki saçların alınıp saç olmayan bölgelere nakil edilmesi işleminin adıdır. Kafanın arka kısmında iki kulağın arasında kalan saçlı bölgede ki saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmıştır diyebiliriz. Çünkü bu bölgede ki saçlar testosteron hormonunun yıpratıcı ve yok edici etkilerine karşı dayanıklı olan saçlardır. Bu alandan alınan saçlar saç olmayan alanlara nakledildikten sonra da testosterondan etkilenmeden yaşam döngülerine devam ederler. Yani profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından yapılan saç ekiminden sonra ekilen saçlar bir daha dökülmezler.

Saç Ekiminde FUE (FOLLİKULER UNİTE EXTRAKSİYONU)

FUE tekniğinde saçlı bölgede ki saç kökleri ince uçlu (0.6-07 mm) hassas iğneler vasıtasıyla alınır ve ihtiyaç duyulan bölgelere, belirlenen sayı çerçevesinde ekimi gerçekleştirilir. Hem saç alınan donör bölgede hem de saç ekimi gerçekleştirilen bölgelerde ki deliklerin 1 mm den küçük olması yapılan saç ekiminden sonra herhangi bir iz kalmamasına olanak sağlamaktadır. Cerrahi kesim yöntemi uygulanmadığı için doku zedelenmesi minimum miktarlara inmiştir. Bu nedenle saç ekiminde en çok kullanılan yöntem FUE yöntemidir.

Ücretsiz saç analizi ve saç ekimi ile ilgili her konuda size ulaşabilmemiz için lütfen iletişim formunu doldurunuz…

email

Ad ve Soyadınız (gerekli)

E-Mail Adresiniz (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Saç ekimiyle ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bilgi alma ve hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgilendirme almak için tek yapmanız gereken yukarıdaki formu doldurarak bize göndermek. Bilgilendirme hizmetimiz tamamen ÜCRETSİZDİR.
Whatsapp-3
telefon-3
webcam-2