saç dökülmesi nedenleri

Saç dökülmesi nedenleri

Saç dökülmesi nedenleri oldukça çeşitlidir. Her zaman bakımlı ve sağlıklı görünmesi gereken saçlarımızın dış etkenlerden oldukça ciddi şekilde etkilendiğini ve bu nedenle dökülmelerin arttığını biliyor musunuz? Havuzların klorlu sularının deniz suyu ve güneşin aynı zamanda kış hava şartlarının saçlarımız için gerçek bir kabusa neden olabileceğini bilmenizi istiyoruz. Saç bakımını ihmal etmemenin bu anlamda çok önemli olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Saç dökülmesi nedenleri arasında yer alan jöle kullanımına da son vermek önemli. Çünkü saçların canlı ve sağlıklı kalması için öncelikle saç derisinin canlı ve sağlıklı olması gerekir. Saç derinize masaj uygulaması yaparak saç köklerinin kanlanmasını, dolaşımın saç derinizde artmasını sağlamanız saç dökülmesini engelleyecek olan rutin bir işlemdir. Saç derinize gereken önemi göstermediğinizde saçsızlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Saç dökülmesi nedenleri nelerdir?

  • Saçlarınızı çok sık ve nemlendirmeden yıkamanız.
  • Saç kremi kullanmamak.
  • Saç derinizde meydana gelen sorunlarla ilgilenmiyor olmak
  • Sürekli şapka kullanmak
  • Saç dibi nezlesini tedavi ettirmemek
  • Kepek problemini önemsememek

Tüm bu nedenler saçlarınızın dökülmesine neden olur ancak dikkat etmezseniz! Saçlarınızın sizinle konuştuğunu ve neye ihtiyaç duyduğunu aslında saç dökülmesi nedenleri ni dile getirdiklerini bilmenizi istiyoruz. Saçlarınızda yaşadığınız dökülmelere neden olan sorunları ve bu sorunlar karşısında ne yapmanız gerektiğini anlatmak istiyoruz.

Sık yıkanan saçlar: Saç dökülmesi nedenleri arasında, küçük bir payı da olsa, saçlarınızı her gün yıkıyor olmanız saç derinizin aşırı derecede kurumasına neden olacaktır. Her gün yıkanan ve her gün saç kremi kullanılan saçlar ph dengesini kaybedecektir. Bu nedenle saçlarınız için günlük yıkamaya uygun şampuanları tercih etmeli, saç derinize banyo öncesinde haftanın iki günü susam yağı ile masaj yapmalısınız.

Saç kremi kullanmamak: saçlarınızın taranırken koparak dökülmelerine neden olacaktır.

Saç derisi sorunları: Saç derinizin kızarması, tahriş olması. Bu durumla saç ekim merkezinden destek alarak ilgilenmelisiniz.

Sürekli şapka takmak: Havasız kalan saç derinizin saç köklerinizdeki kan dolaşımını desteklemiyor olması saç dökülmesine neden olur. Şapka kullanımına düzenli aralıklarla ara vermeniz gerekir.

Kepek problemleri: Kepek saç dökülmesi nedenleri arasında ilk sıralarda yer alır. Kepek problemi için kepek şampuanı yeterli bir çözüm değildir. Saç mezoterapisi ile engellenebilinir.

 

Lütfen Dikkat: Bu sitede yer alan bilgiler,kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmış olup,hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

Warning; The informations in this web site is meant to inform, in no way can be used for the diagnosis or treatment of disease.

Warnung!: Die auf dieser Seite enthaltenen Informationen dürfen in keiner Weise für die Diagnose oder Behandlung von Krankheiten verwendet werden.

2015 © Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. TR Hair Center by Adonis