FUT ve FUE saç ekimi teknikleri

Başarılı bir saç ekimi operasyonunun, FUT ve FUE saç ekimi teknikleri’nden hangisi kullanılmış olursa olsun,  en önemli sonucu doğal saç çizgisini yakalamak, doğal bir saç yoğunluğuna ulaşmak ve saç ekimi operasyonuna ait dışarıdan fark edilecek herhangi bir iz bırakmamaktır. Son yıllarda gelişen teknoloji ve var olan teknolojilerin iyileştirilmesi ile artık daha doğal bir görünümü hedeflemek kolay hale geldi. Yeni teknolojiler daha ince ve nazik çalışma imkanı sunuyor.

Saç ekimi alanında en çok tercih edilen iki yöntemin adları FUT ve FUE saç ekimi teknikleri’dir. İki teknik arasında ki ana fark saç alım yöntemidir. FUT tekniğinde, çizgi tekniği olarak da adlandırılır, kafanın arka kısmında saçlı bir deri parçası çizgi halinde kesilerek alınır ve üzerindeki saçlar ayıklanır. FUE tekniğinde ise yine saçlı bölgeden, donör bölge olarak da adlandırılır, saç kökleri yani greftler tek tek alınır. Her hangi bir yara ya da kesik izi oluşmaz.

Bahsettiğimiz FUT ve FUE saç ekimi teknikleri’nin altın standardı ise en küçük doğal saç gruplarına yani saç foliküllerine ulaşılabiliyor olmasıdır. Alınan saç folikülleri yani greftler içerisinde 1 ile 4 saç teli bulunmaktadır.

Alım tekniği saç ekiminin en önemli ve belirleyici kriteridir. Öncelikli olan hiçbir zaman en çok saçı almak ve ekmek değildir. Daha önemli olan ise saç köklerinin en uygun şekilde alımı ve ekimidir. Böylece ekilen saçların yaşam oranı maksimize edilmiş olur.

FUE saç ekimi tekniğinde, saç alımında kullanılan mikromotorların kullanılması en önemli rolü oynar. En uygun mikromotor ucunun belirlenmesi saç alınan donör bölgeye verilecek zararı minimize etmiş olur. Yani kısaca açıklamak gerekirse; saç tipine uygun olarak seçilecek olan uç ne kadar ince olursa donör bölgedeki saç derisine verilen zarar o kadar az olur. Bu yüzden biz Tr Hair Center’da saç tipinize uygun olmak şartıyla kullanılabilecek en ince ucu kullanıyoruz.

FUE tekniğini sadece kurallara bağlı kalarak uygulamak başarı getirmez. Başarılı bir FUE saç ekimi operasyonunu gerçekleştirmek için uzun yıllara dayanan bir tecrübe ve saç ekimi tecrübesi gerekir.

FUT ve FUE Saç ekimi teknikleri ile ilgili her konuda sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Lütfen Dikkat: Bu sitede yer alan bilgiler,kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmış olup,hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

Warning; The informations in this web site is meant to inform, in no way can be used for the diagnosis or treatment of disease.

Warnung!: Die auf dieser Seite enthaltenen Informationen dürfen in keiner Weise für die Diagnose oder Behandlung von Krankheiten verwendet werden.

2015 © Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. TR Hair Center by Adonis