saç bakımı

FUE ve FUT Operasyon Sonrası Ekilen Saçların Dökülmesi / Şok Dökülme;

FUE ve FUT Sonrası Ekilen Saçların Dökülmesi her iki saç ekim tekniğinde de hastaları genellikle rahatsız eden bir durumdur. Ekilen saçlar genellikle 2. ya da 6. haftalar arasında dökülmeye başlar. Ekilen saçların yanı sıra ekim yapılmayan alanda da dökülme devam edebilir.  Saç ekimi operasyonunu takip eden 2. ya da 3. hafta içerisinde ekilen saçların dökülmesi normal bir süreçtir. Ekilen saçların dökülmesi hastaların %98 inde görülen genel bir durumdur.

Bu tamamen normal olan saç dökülmesinde bilinmesi gereken şudur ki; dökülenler sadece saç telleridir. Kökler ise deride kalır ve 3 ile 6 ay arasında görünmeye başlayacak olan yeni saç tellerini oluşturmaya başlar. Bu aşamada tamamlandıktan sonra ancak bir saç ekimi operasyonunun başarısı belirlenebilir.

 

 

FUE & FUT Saç Ekimi Operasyonu Sonuçları;

FUE & FUT saç ekimi operasyonu sonuçları büyük oranda başarılıdır ama en iyi ya da tek doğru metot diye bir şey söz konusu değildir. İki saç ekimi tekniğinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları mevcuttur.

Saç ekimi operasyonunda kullanılacak olan doğru tekniğin hangisi olduğuna doktorla birlikte saç ektirecek kişi de karar vermektedir. Bir saç ekim doktoru mevcutta bulunan saçların dökülme ihtimalini, donör bölgenin yoğunluğunu ve kalitesini ve en önemlisi saçın yapısını iyi analiz etmeli ve böylece hastanın görüşlerini de dikkate alarak kaç greft ekimin daha iyi olabileceğine ve istenilen sıklığa ulaşabileceğine karar vermeli. Aynı zaman da alternatif tedavi yöntemleri de tavsiye edilebilir. Örneğin ilaç kullanımı ile mevcutta bulunan saçların desteklenmesi gibi.

Saç foliküllerinin alımı aşaması doğal bir saç görünümüne ulaşmak için gerekli olan yönlerden bir tanesidir. Gerçi genel anlamda değerlendirdiğimiz zaman bir aşamanın diğerine göre daha az dikkat istediğini söylemek yanlış olacaktır. Örneğin bu aşamalardan bir tanesi doğru işletilmez ise bu iyi bir sonuç ya da tam anlamıyla istenen saç ekimi sonucunu yaratmayacaktır

Bu nedenle başarılı bir sonuç, yeteneğe, tecrübeye, yetişmiş bir ekibe bağlıdır.  Açıktır ki daha başarılı bir operasyon beklentisi FUE tekniğini beraberinde getirmiştir. Çünkü her iki saç ekim tekniğinde de geniş kapsamlı bilim ve tecrübe FUE tekniğinin kullanılmasını kaçınılmaz kılmaktadır. Bu nedenledir ki saç ektirmek isteyenlerin hemen hepsi FUE saç ekimi tekniğinde karar kılmaktadır. Özellikle kafasında çizgi halinde bir kesik izi istemeyen genç kesimler FUE tekniği daha cazip bulmaktadır.

FUE ve FUT Sonrası Ekilen Saçların Dökülmesi ve saç ekimiyle ilgili her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen Dikkat: Bu sitede yer alan bilgiler,kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmış olup,hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

Warning; The informations in this web site is meant to inform, in no way can be used for the diagnosis or treatment of disease.

Warnung!: Die auf dieser Seite enthaltenen Informationen dürfen in keiner Weise für die Diagnose oder Behandlung von Krankheiten verwendet werden.

2015 © Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. TR Hair Center by Adonis