Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nde kişinin bilinçli hareket etmesi gerekir. Saçın neye ihtiyacı olduğunu bilmenin ve saçın dökülmesine neden olan davranışların engelleniyor olması saçların ömrünü uzatacaktır. Bemiks ampülleri, Evigen ve Bepanthen saç kökleriniz için güçlendirici bir bakım olarak tercih edilmelidir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan erkekler saç derisi ve saç kökleri için bakım detaylarına sahip olmalıdır.

Bilinen erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nde uygulanan işlemler nelerdir?

Saç ekim merkezlerinde saç mezoterapisi ile kesin sonuçlar alabilirsiniz. Ancak bununla birlikte saçlarınızın sağlıklı olması için dikkat etmeniz gereken detaylara da özen göstermeniz önemli.

Biotin
Her gün 5 mg olarak kullanıldığında 3 ay içerisinde etki gösterebilir. Kesin çözüm değildir, kısa sürede kesin çözüm sağlayan alternatiflere oranla daha az tercih edilir.

Saw Palmetto

Henüz onaylanmamış olsa da DHT kullanılan bir madde olarak saç bakım ürünlerinde görülmektedir. FDA onayı vardır, ilerleyen dönemlerde kullanılması yaygınlaşabilir.

Spironolakton
Kesinlikle oral yollarla kullanılmamalıdır. Anti androjen içerir ve saç dökülmelerini ciddi şekilde engeller. Uzman desteği ile önerilmeli ve kullanım şekli doktor tavsiyesi ile değerlendirilmelidir.

Tretin
Minoksidilin emilimini arttırdığı bilinen A vitamini türlerinden biridir.

Dermaroller
Saçlarınız için kan dolaşımını hızlandıran bir uygulamadır. Saç derisini canlandırır ve özellikle minoksidil ile birlikte kullanılması önerilir. Ancak saçsızlık sorunu için kesin çözüm değil, takviye olarak değerlendirilmelidir.

Lazer Tarağı
Saç dökülmelerine karşı etkilidir, hatta saç dökülmesini durdurduğu bilinir. Başarılı bir uygulamadır ve saçlarınızı gürleştirir. Saç mezoterapisi sonrası önerilir.

Saç Mezoterapisi

Saçızlık sorunu için etkin ve kısa sürede sonuç veren bir uygulamadır.

Saç dökülmesi başlangıcında alınacak bu önlemler saç dökülmenizin durdurulması yada azaltılması konusunda yardımcı olacaktır. Ancak dökülmüş olan saçları geri getirmenin henüz bir yolu yok. Bu konuda en doğru tercih saç ekimi olacaktır. Saç ekimi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bağlantıya tıklayın. www.trhaircenter.com/sac-ekimi

Lütfen Dikkat: Bu sitede yer alan bilgiler,kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmış olup,hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

Warning; The informations in this web site is meant to inform, in no way can be used for the diagnosis or treatment of disease.

Warnung!: Die auf dieser Seite enthaltenen Informationen dürfen in keiner Weise für die Diagnose oder Behandlung von Krankheiten verwendet werden.

2015 © Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. TR Hair Center by Adonis