saç dökülmesi üzerine

Erkek tipi saç dökülmesi kaç yaşında başlar?

Erkek tipi saç dökülmesi kaç yaşında başlar? sorusu sıkça sorulan bir sorudur. Bu soruya verilebilecek çeşitli cevaplar olmasına karşın bizim size önerimiz saçların bakımına önem göstermektir. Saçlarımızın daha sağlıklı olması için keratin açısından zengin olmaları gerekir. Keratinin su ve diğer bağımsız etkenler nedeniyle yıpranıyor olması saçların zarar görmesine neden olur. Saç bakımınızı saç dökülmeleri ile mücadele etmek için ciddiye almak zorundasınız. Bu anlamda çeşitli yağların, ilaçların öncelikle saç derinize yani saç köklerinize ulaşmasını sağlamanız gerekir. Saç derinizin ph dengesini koruyan nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Ancak ne yaparsanız yapın dökülmeleri engelleyemediğiniz durumlar da söz konusu olabilir. Özellikle erkek tipi saç dökülmelerinde.

Erken yaşlarda başlayan saç dökülmeleri moral bozucudur. Engellemek ister ancak genetik bir sonuç olduğu için problemle yaşamak zorunda hissedersiniz. Gelişen teknolojiler sayesinde genetik nedenli erkek tipi saç dökülmelerinde de kesin sonuç alabiliyoruz.

Erkek tipi saç dökülmesi kaç yaşında başlar? sorusu için verilebilecek doğruya en yakın cevap, eğer durum genetik ise, hemen hemen her kişide aynı yaşta başlar. Amca, dede, baba gibi aile büyükleri kaç yaşında bu problemi yaşamaya başladı ise yeni nesil de aynı yaşlarda aynı problemi yaşamaya başlayacaktır. Önemli olanın bu problem karşısında ne yapacağını bilmek olduğunu fark etmek önemlidir.

Erkekler saç dökülmeleri karşısında ne gibi önlemler alabilir?

 Saçlarınızın tüm dış etkenlerden zarar görmesini engellemek için saç derinizin sağlıklı kalmasına dikkat etmeniz yapabileceğiniz en işe yarar bakımlardan biridir. Alabileceğiniz saç dökülme önlemleri arasında saç derinizle ve saç köklerinizle ilgileniyor olmanız ilk sırada yer almalıdır. Saç sağlığı için saç derisi ve saç köklerinin dikkate alınması gerekir. Saçlar uçlardan değil, köklerden beslenir.

 Her tip saç dökülmelerine karşı olumlu sonuç veren saç mezoterapisi uygulamaları tavsiye edilebilir!

Size özel hazırlayacağımız mezoterapi ilaçları ile saç köklerinizi güçlendiriyoruz. Saç dökülmeleri ile etkin şekilde mücadele etmek istiyorsanız, sizleri saç ekim merkezimize bekliyoruz.

Erkeklerde yaşanan saç dökülmeleri ise şakaklar ve alın bölgesinden başlar. Saç dökülmelerinin başladığı dönemlerde mezoterapi uygulaması yaptırmanızı öneririz.

Mezoterapi için kullanılan ilaçlar şu şekildedir;

AQUA; SU
ASCORBİC ACİD;C VİTAMİNİ
THİAMİNE HCL; B1 VİTAMİNİ
RİBOFLAVİN ; B2 VİTAMİNİ
PYRİDOXİNE; PP VİTAMİNİ
NİACİNAMİDE; B6 VİTAMİNE
FUMARİC ACİD; CİLT KEPEKLENMESİ ÖNLEMEK İÇİN
SODİUM OXALATE; CİLT BAKIMINI DESTEKLER
SULFUR ; KÜKÜRT
MAGNESİUM GLUCONATE; CİLT BAKIMINI DESTEKLER
CALCİUM FLUORİD; CALSİUM FLOR TUZU
COLLAGEN; CİLDİN DESTEK SIVI METERYALİ
MUSCLE EXTRACT;ADELE İÇİN
PLASENTAL PROTEİN; PROTEİN
GALİUM APARİNE;DESTEK BAKIM
THUYA ACCİDENTALİS;DESTEK BAKIM
BİOTİNE ; H VİTAMİNİ, B7 VİTAMİNİ
BEPHANTENE ; SAÇ KÖKÜ GÜÇLENDİRİCİSİ
OLİGO:ÇİNKO
TRENTOL; DAMAR GENİŞLETİCİ

 Saç bakımı sayesinde saç ömrü uzatılabilir. Ancak dökülme genetik nedenlerle yaşanıyor ise dökülme ilerleyen süreçte gerçekleşecektir. Dökülen saçlar için artık yapılabilecek çok fazla bir şey yok maalesef. Tavsiye edilebilecek en etkili yöntem şu an için FUE tekniği ile saç ekimidir. Fue Tekniği ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bağlantıyı takip edin. www.trhaircenter.com/fue-teknigi.

Lütfen Dikkat: Bu sitede yer alan bilgiler,kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmış olup,hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

Warning; The informations in this web site is meant to inform, in no way can be used for the diagnosis or treatment of disease.

Warnung!: Die auf dieser Seite enthaltenen Informationen dürfen in keiner Weise für die Diagnose oder Behandlung von Krankheiten verwendet werden.

2015 © Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. TR Hair Center by Adonis